28. maj 2026

Se programmet for Advokaternes Telt på Folkemødet 2026

Det er snart tid til Folkemøde 2026, og traditionen tro rykker Advokatsamfundet og Danske Advokater ind i Advokaternes Telt til Folkemøde den 11. – 13. juni.

I teltet kan du møde repræsentanter fra Danske Advokater – herunder formand Jesper Rothe, adm. direktør Karsten Lauritzen og flere af vores kolleger inden for kommunikation, public affairs og ledelse.

Advokaternes Telt er samlingspunkt for branchen under Folkemødet og byder på debatter, faglige samtaler og gode muligheder for at netværke med kolleger og samarbejdspartnere.

Du er også meget velkommen til vores fredagsbar fredag den 12. juni kl. 17–18.

Se hele programmet for debatter og aktiviteter her.

Vi glæder os til at ses på Bornholm!

Nanna Lodberg Theut
Presse- og kommunikationschef
Danske Advokater
Nanna er ansvarlig for pressekontakt, og hun rådgiver vores direktion, bestyrelse og medlemmer om presse og kommunikation.
Vil du modtage nyheder fra Danske Advokater i din indbakke?

Tilmeld dig vores nyheds- og kursusmail og få kurser, arrangementer, jobopslag og brancherelevante nyheder i din indbakke.

Kontakt os